Tuko Tuko? A co to?

W sieci roi się od partalii z bajkami, grami, opowiadaniami. Ostatnimi czasy sporo się tego wykluło. Niektóre z nich zasługują na oklaski, inne wołają o pomstę do nieba. To pierwszej z nich należy Tuko Tuko.

Czym jest Tuko Tuko?
Ktoś powie, że kolejnym serwisem z bajkami. Ktoś inny, że strona z opowiadaniami. A ja powiem Wam, że to portal zawierający miłe dla oka i wyobraźni opowiadania. Historyjki są naprawdę krótkie i nawet niespełna dwulatek jest w stanie zrozumieć ich sens. Dodatkowym atutem jest świetna grafika i bezpłatny dostęp do serwisu. W przeciwieństwie do sporej liczby tego typu portali- w Tuko Tuko nie musicie wykupywać żadnego abonamentu!

Co w Tuko Tuko spodobało się Kubie?
Kuba z reguły nie lubi bajek, co pozostaje wielką zagadką. Zupełnie inaczej reaguje na książki, które uwielbia i po które sięga bardzo chętnie. W Tuko Tuko najbardziej spodobała mu się postać Ryfka- szarej myszki. Niestety Kuba nie odróżnia królika, od lisa, myszki od chomika- dla niego wszystko co nie jest psem, kotem, czy innym zwierzątkiem, które zna jest “khhiii“. Początkowo określał tak tylko lisa, jednak szybko zaczął nazywać tak inne zwierzątka. Ryfek również stał się “khhiii“. Gdy więc włączyłam Kubie Tuko Tuko, rzekł: “Mamo, khhii“, a gdy spytałam go gdzie- wskazał właśnie na Ryfka mówiąc “tu tu tu“.

Dlaczego ja jestem na TAK dla Tuko Tuko?
Czytanie ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Dzięki temu poszerza swój zakres słownictwa, i rozwija wyobraźnię. Od jakiegoś czasu Kuba woli jednak książeczki przeglądać, niż grzecznie siedzieć i słuchać ja mu je czytam. Do komputera ciągnie strasznie, zatem do wspólnego przeglądania Tuko Tuko nie muszę go długo namawiać. Siedzi mi na kolanach, on ogląda obrazki i słucha tego, co czytam. A że jak wspomniałam- komiksy nie są długie, raczej niewielkie są szanse na nudę. Oczywiście Kuba nie byłby sobą, gdyby nie pokazywał oczu każdej komiksowej postaci. Nie wiedzieć czemu, to chyba jego ulubiona część ludzkiego ciała.

4312af0c65ec8c9dcad86338779b7005

Gdzie znaleźć Tuko Tuko?
Najlepiej u źródła, na stronie: www.tukotuko.pl.
Portal posiada również swój fan page na facebooku: www.facebook.com/tubajki.

Bądźcie czujni- bajeczki wrzucane są regularnie w każdy poniedziałek i piątek! :)

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

  1. Zosia pisze:

    Znamy i lubimy. :)

  2. Kamila pisze:

    Ooo, tego nie znałam. Fajna grafika.

  3. Monika pisze:

    Ja również nie znałam : )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.