Sala Zabaw, Gdańsk Chełm – idealne miejsce dla dzieci?

Po publikacji kilku zdjęć zasypaliście mnie pytaniami o tę salę zabaw i tym sposobem powstał ten wpis.

IMG_5582

IMG_5596

IMG_5606

IMG_5619

IMG_5632

Sala zabaw Gdańsk Chełm

Wiele z Was pytało, gdzie dokładnie mieści się ta wspaniała sala zabaw. Otóż  znajduje się przy ulicy Cienistej 30, w Galerii Chełm, na pierwszym piętrze. Nie wiem jaką dokładnie powierzchnię obejmuje, ale jest naprawdę sporej wielkości. Sala zabaw podzielona jest na dwie strefy, przy czym jej mniejsza część przeznaczona jest dla młodszych dzieci. Dodatkowo znajdziecie tam świetne niebieskie sofy i stoły, przy których można się napić kawy. Dodatkowo mnóstwo foteli, łazienka, automaty i maszyny z piłeczkami (te dwie ostatnie opcje odpłatne).

Pytaliście o to, czy rodzice mogą przebywać na sali ze swoim dzieckiem. Jak widzicie – tak, mogą. Koszt biletu godzinnego dla dziecka to dwanaście złotych (w soboty i niedziele nieco drożej), rodzice wchodzą bezpłatnie. Istnieje również możliwość pozostawienia starszego dziecka bez opieki (na własną odpowiedzialność) i zrobienia w tym czasie zakupów piętro niżej.

IMG_5644

IMG_5653

IMG_5657

IMG_5662

IMG_5666

IMG_5671

IMG_5672

IMG_5673

Sala zabaw Gdańsk Chełm – atrakcje

Jak wspomniałam w sali zabaw wydzielona jest strefa dla mniejszych dzieci, bodajże do czwartego roku życia. Oczywiście dzieci w tym wieku mogą korzystać z atrakcji na terenie całej sali, pod opieką rodziców. Co znajdziemy w części dla najmłodszych?

 • Ten mięciutki dywan w tej części sali jest jeszcze bardziej przyjazny dla stóp! Nie wiem co jest pod nim, jednak chodząc ma się wrażenie jakby było to powietrze. Bądź co bądź, dzięki temu upadki dzieci są naprawdę niegroźne.
 • Sporej wielkości suchy basen z białymi piłeczkami (dodatkowo podświetlany od  spodu).
 • Zaraz obok basenu dmuchane miejsce do skakania (które dziecko tego nie lubi?).
 • Różowy domek.
 • Świetna, interaktywna zjeżdżalnia.
 • Ogromne, plastikowe klocki, z którymi poradzi sobie każde dziecko.

Oczywiście na terenie całej sali znajdziemy całe mnóstwo różnego rodzaju zabawek, ze sporą przewagą pojazdów. Jest kilka mniejszych salek, w których często organizowane są urodziny dla dzieci. Ta część, która zdaje się być jakby odgrodzona kolorową siatką, to… Małpi gaj? Nie wiem jakimi innymi słowami mogłabym to określić. ;) Starsze dzieci (i młodsze z pomocą rodziców) mogą się tam wspinać, przeciskać, skakać, zjeżdżać. Oczywiście biegam tam razem z Kubą i oboje zjeżdżamy z dwóch ogromnych zjeżdżalni, które na pierwszy rzut oka są właściwie niewidoczne. Kiedy pierwszy raz zjeżdżaliśmy z jednej z nich, cała zawartość żołądka podniosła mi się do góry, teraz jest już dużo lepiej. W małpim gaju jest kolejny suchy basen, tym razem z kolorowymi piłeczkami. Jest dmuchaniec, trampolina, mnóstwo tuneli. Istny raj dla dzieci (i rodziców też, nie oszukujmy się!).

IMG_5675

IMG_5683

Ta sala zabaw na ten moment jest bez wątpienia naszą ulubioną. Kuby nie trzeba pytać dwa razy, czy ma ochotę tam pójść. Z czystym sumieniem polecamy to miejsce.

Podsumowując:

 • Miejsce: Gdańsk Chełm, ulica Cienista 30, pierwsze piętro.
 • Koszt zabawy: godzina – 12 zł (rodzice bezpłatnie).
 • Na terenie sali zabaw jest toaleta (osobna dla chłopców i dla dziewczynek).

PS. Wiecie, że w Hotelu Greno w okresie od 01.03 do 29.04.2016 obowiązuje rabat 10% na wszystkie zabiegi SPA na hasło “hotel karpacz“! Być może ktoś z Was będzie w okolicy i taka informacja mu się przyda. ;)

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. Sala zabaw rzeczywiście wspaniała. Nasz synek uwielbia takie miejsca i trudno go potem zaciągnąć do domu ;) Też mamy kilka ulubionych sal w naszym mieście. Podeślę link do Twojej relacji kuzynce z Gdańska, która ma synka w podobnym wieku. Dzięki za pożyteczny wpis!

 2. jonka pisze:

  Ciekawe miejsce, szkoda, że u mnie takich nie ma. Życzę miłego dnia i zapraszam do odwiedzenia mojego podobnego tematycznie bloga – https://www.dzieci.faktoring.waw.pl/
  :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.