Jak oczyścić organizm za pomocą diety?

W dzisiejszych czasach zachowanie zdrowia to nie lada wyzwanie. Szybkie tempo życia, ciągły stres, śmieciowe jedzenie spożywane w biegu, rezygnowanie z ćwiczeń, używki, mieszkanie w zanieczyszczonych miastach – to wszystko powoduje, że większość ludzi czuje się coraz gorzej. Wymienione czynniki sprawiają, że w ludzkim organizmie każdego dnia gromadzi się mnóstwo toksyn, które wnikają do wnętrza różnymi drogami: poprzez przetworzoną żywność, oddychanie zanieczyszczonym powietrzem a także skórę.

Oczyszczanie organizmu z toksyn

Toksyny są trucizną, zaburzającą poprawne funkcjonowanie ciała. Ich obecność może objawiać się ciągłym zmęczeniem i brakiem energii, problemami skórnymi (wypryski, trądzik), osłabieniem włosów, problemami trawiennymi (wzdęcia, zaparcia) i innymi nieprzyjemnymi symptomami. Z tego powodu każdy człowiek, pragnący długo cieszyć się zdrowiem, powinien podjąć z nimi walkę. Całkowite uniknięcie kontaktu z toksynami jest we współczesnym świecie niemal niemożliwe, jednak z powodzeniem można go ograniczyć oraz stosować cykliczne oczyszczanie organizmu za pomocą odpowiedniej diety.

Istnieje wiele diet oczyszczających organizm. Każda z nich opiera się na różnych zasadach. Niektóre zakładają jedzenie tylko jednej grupy produktów (na przykład warzyw), inne polegają na jedzeniu zdrowej, naturalnej żywności, a jeszcze inne są rygorystyczną głodówką. Która z nich jest najskuteczniejszym sposobem na odtruwanie organizmu?

Oczyszczanie organizmu

Zdecydowana większość dietetyków i lekarzy, zapytanych o to, jak oczyścić organizm przy pomocy diety i którą z nich wybrać, zaleca racjonalne spożywanie zdrowych, ekologicznych produktów, bogatych w błonnik i inne substancje pomocne przy detoksie. Produkty tego typu powinny być wprowadzane do diety stopniowo.

W tym czasie powinien być również stopniowo ograniczany dostęp “trucicieli” do organizmu, takich jak jedzenie typu fast food, kawa, czarna herbata, tytoń, cukier, chemiczne kosmetyki. Zdrowe odżywianie i wyrobienie korzystnych nawyków to zdecydowanie najbezpieczniejsza forma detoksu.

O jakie nawyki chodzi? Przede wszystkim o spożywanie dużej ilości posiłków (optymalnie pięciu dziennie) w małych porcjach i w małym odstępie czasu. Zakazane są obfite posiłki bogate w węglowodany, spożywane tuż przed snem.

Co jeść żeby oczyścić organizm

Jakie produkty są wskazane przy detoksie? Najważniejszym jest niegazowana woda mineralna, której należy pić jak najwięcej. Jest to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu. Należy pić minimum 2 litry dziennie. Kolejny produkt to cytryna, która jest polecana na początek dnia jako dodatek do wody. Owoc ten doskonale wspomaga pracę jelit. Warto pamiętać także o czosnku, który jest pogromcą bakterii i drożdży.

Jako przekąska w diecie powinny na stałe zagościć jabłka, ponieważ są bogate w błonnik i wymiatają toksyny z ludzkiego ciała niczym niewidzialna miotełka. Równie bogate w błonnik są awokado, seler, figi. Czarną herbatę należy zastąpić zieloną. Niezastąpione jest także siemię lniane, najlepiej mielone bezpośrednio przed spożyciem. Inne produkty wskazane przy takiej diecie to: kapusta biała, kasza jaglana, zioła, algi, buraki, żurawina, borówki, migdały. Osoby stosujące się do tych zaleceń i wprowadzające do diety wymienione produkty, z pewnością poczują efekty, na które trzeba chwilę poczekać, gdyż taka dieta oczyszczająca jest mało restrykcyjna. Sprawia to jednak, że jest ona dla każdego w pełni bezpieczna.

Inna chętnie stosowana dieta to detoks owocowo-warzywny. Polega to na spożywaniu wybranych owoców i warzyw o niskim indeksie glikemicznym. Suma kalorii nie powinna przekraczać 600 na dobę.

Osoby pragnące uzyskać szybki efekt mogą wypróbować głodówkę. Nie jest to jednak polecana forma detoksu. Pozbawienie organizmu źródła energii z zewnątrz może znacznie osłabiać organizm i powodować szereg skutków ubocznych. Taką dietę mogą stosować wyłącznie osoby zdrowe pod kontrolą lekarza.

Więcej praktycznych porad na stronie https://oczyszczanieciala.net.pl

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.