NOTES DO BUJO DIY – JAK ZROBIĆ NOTES W KROPKI DO BULLET JOURNAL?

Wiecie,że w wielu przypadkach wolę zrobić coś sama, niżeli kupić jakiegoś gotowca. Tym sposobem stworzyłam dopasowany do moich potrzeb notes z kartkami w kropki. Jak samemu zrobić idealny notes do Bullet Journal?


Notes w kropki DIY

Potrzebujemy przede wszystkim kartek, na których wydrukujemy kropki – od ich ilości zależy, jak gruby będzie nasz notes. Przy planowaniu grubości notesu weźmy pod uwagę fakt, że z jednej kartki A4 uzyskujemy dwie kartki do notesu. Ja posłużyłam się trzydziestoma kartkami, na których dwustronnie wydrukowałam kropki i tym sposobem uzyskałam 60 kartek do bujo. Moje kropeczki są bardzo gęste, narysowałam je ręcznie w programie graficznym, a dla Was przygotowałam gotowy wzór w formacie PDF do druku. Znajdziecie go TUTAJ (klik). Jak widzicie na powyższym zdjęciu – odznaczyłam opcję dopasowania do strony, w efekcie czego wzór drukuje się na całej kartce.

Wydrukowane kartki składamy na pół. Ja składałam po pięć kartek jednocześni, w efekcie czego uzbierało mi się pięć “grupek” kartek. Teraz musimy ułożyć je równo jedną na drugiej i co kilka cm narysować na brzegach kropki. I o ile odległości między kropkami nie mają większego znaczenia, o tym ważnym jest, aby na wszystkich arkuszach kropki były w tym samym miejscu.


Szycie notesu w kropki

Przed nami najbardziej monotonne zajęcie – zszywanie notesu. Ja posłużyłam się w tym celu białą nitką i igłą, a dodatkowo igłą od maszyny do szycia, którą najpierw nakłuwałam kropki. Dzięki temu uniknęłam przesuwania się kartek, co mogłoby mieć miejsce podczas przebijania ich wszystkich zwykłą igłą. Po nakłuciu kropek zabieramy się za zszywanie kartek. Warto przy tym uważać na palce – łatwo wbić sobie w nie igłę, czego sama dzisiaj doświadczyłam. Kiedy przeszyjemy już wszystkie grupy kartek – ponownie układamy je na sobie pilnując tego, by były idealnie równie i… Zszywamy wszystko ze sobą.

Okładka notesu w kropki

Dzisiaj poszłam na mega łatwiznę – kiedy tworzyłam pierwszy notes, byłam do tego wcześniej odpowiednio przygotowana, więc dzisiaj posłużyłam się okładką od ćwiczeń mojego syna. Wcześniej w Canvie stworzyłam sobie wzór okładki, jeśli spodobał Wam się mój – możecie znaleźć go TUTAJ (klik). Po wydrukowaniu obkleiłam okładkę wybranym przez siebie wzorem. Następnie zmierzyłam wysokość grzbietu mojego notesu, odrysowałam wzór na środku okładki i pozginałam wzdłuż linii. Okładkę obsmarowałam płynnym klejem i przycisnęłam grzbiet notesu, aby się przykleił. Odstawiłam na chwilę notes do wyschnięcia obciążając go płynem, po czym pierwszą i ostatnią stronę notesu przykleiłam do okładki.

I… Gotowe. Swój pierwszy notes dopieszczałam bardziej, żeby wszystko było idealne – ten robiłam na szybko. Mam nadzieję, że i Wy spróbujecie swoich sił. Powodzenia! :)

Może Ci się również spodoba

7 komentarzy

  1. Wielkie dzięki, przymierzam się do uszycie mojego idealnego bujo, wiec tutorial jak znalazł! Szyłam już sobie szkicowniki, ale nie robiłam im takich książkowych okładek.

  2. MartyKot90 pisze:

    super tutorial :D wszystkie te notesy kosztują majątek a okazuje się, że łatwo, szybko i przyjemnie można coś takiego zrobić samemu, na pewno skorzystam!

  3. Olga pisze:

    Super pomysł, ja wykorzystam okładkę ze starego zeszytu :p jakiego kleju używałaś?

  4. Daria pisze:

    W jakim programie graficznym stworzyłaś te kartki w kropeczki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.