#EKORIVIERA – OPOWIEDZ SWOJĄ HISTORIĘ I ZGARNIJ NAGRODY.

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że dla wielu z Was temat szeroko pojętej ekologi jest BARDZO ważny i dlatego zachęcam Was do wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym przez CH Riviera w Gdyni!

O tym, że warto dbać o środowisko naturalne przekonuje Centrum Riviera, które w ramach proekologicznej akcji stworzyło ekotorby z własnych banerów.

Jak długo rozkładają się banery reklamowe?

Dziesiątki, a może setki lat? Centrum Riviera postanowiło wadę przemienić w ekologiczną zaletę. I tak w procesie upcyklingu, ze swoich zużytych banerów stworzyć oryginalne ekotorby wielokrotnego użytku. Wszechobecne foliowe torby i woreczki, z których większość Polaków korzysta w czasie codziennych zakupów, wykonane są z nierozpuszczalnego tworzywa – nie niszczy go ani woda, ani bakterie, zwierzęta czy rośliny. Jego rozkład w warunkach naturalnych zajmuje prawie 500 lat! Pomysł na utylizację banerów powstał w trosce o środowisko i lokalną społeczność, a w szczególności o zachowanie czystego, nadmorskiego powietrza. Dzięki ekotorbom Riviera postanowiła budować wśród sowich klientów świadomość, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa przetwarzanie odpadów. Klienci, którzy w dniach 21-22 lipca
przybyli do Centrum Riviera na zakupy, mieli okazję wymienić swoje plastikowe reklamówki na ekotorby stworzone przez Centrum z banerów reklamowych.

WYRÓŻNIJ SIĘ EKOLOGICZNIE!

Co ciekawe, każda z toreb jest unikatowa, posiadająca swój wyjątkowy wzór. Jak przekonują pomysłodawcy, torba świetnie sprawdzi się nie tylko na zakupach, ale też na pikniku czy podczas codziennych spacerów.

KONKURS

Pod TYM wpisem konkursowym opowiedz o tym, jak dbasz o środowisko i jak wykorzystujesz powtórnie niektóre rzeczy. Mówiąc prościej – opowiedz, pokaż, narysuj, zaśpiewaj, zrób zdjęcie czy film o tym, że z wielu rzeczy da się zrobić JESZCZE więcej metodą #DIY. Swoje zgłoszenia wysyłajcie w komentarzu TUTAJ. Konkurs trwa do 31 lipca do godziny 12:00. Jestem jedną z jurorek i mam nadzieję, że mogę liczyć na Wasz udział!

Może Ci się również spodoba

7 komentarzy

 1. Ewelina pisze:

  Bardzo fajna inicjatywa! Gdy inne firmy brały przykład z CH Riviera, i tworzyły tak estetyczne i praktyczne torby, szybko pomysł by się sprawdził, a nasze środowisko chodź w małym procencie byłoby czystrze…

 2. Bożena Jędral pisze:

  Zwiekszanie świadomości, że delikatne zmiany w życiu i powtórne wykorzytanie przedmiotów to juz krok w strone eko tej bardzo ważne. Eko zazwyczaj kojażone jest z podwójna ceną za znany produkt lub z przykuwaniem się do drzew, a wystarczy racjonalnie zarządzać tynm, co już mamy.

 3. Justyna pisze:

  Ciekawa inicjatywa. Być może inne marki, inne CH i sklepy pójdą w ślady waszej nadmorskiej Riviery.

 4. Webska pisze:

  Lubię, gdy przedmioty lub produkty można wykorzystać na wiele sposobów. Tu jest żywy przykład tego, że nawet banery mogą się przydać i jeszcze długo posłużyć innym. Super.

 5. mamowato pisze:

  Fajny pomysł! Ja jestem naczelnym recyklingowcem w mojej rodzinie, więc popieram całym sercem :)

 6. naszebabelkowo.blogspot.com pisze:

  Świetny pomysł. Ja nie jestem typową eko-maniaczka, ale śmieci segreguję i uczę synka szacunku do przyrody. Ostatnio coraz częściej skłaniam się też ku naturalnym kosmetykom.

 7. Małgorzata Skiba pisze:

  Cieszy mnie każda taka inicjatywa. Świat stanął na głowie, jeśli chodzi o wykorzystywanie folii, plastiku i wycinki drzew.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.