HiMommy – APLIKACJA DLA CIĘŻARNYCH

Jesteś w ciąży? A może dopiero planujesz potomstwo? Bez względu na to, na którym z tych etapów jesteś chciałabym pokazać Ci najsłodszą aplikację mobilną, jaką kiedykolwiek widziałaś – HiMommy.


Kiedy byłam w ciąży – aplikacje mobilne dla kobiet w ciąży można było policzyć na palcach jednej ręki. Dodatkowo były one tak beznadziejne, że bardzo szybko zrezygnowałam z ich towarzystwa. Wiedzę na temat tego jak dokładnie rozwijał się Kuba czerpałam głównie ze stron internetowych. Minęło pięć lat i na rynku jest coraz więcej tego typu aplikacji, które dostarczają przyszłym mamom wielu informacji na temat rozwijającego się w ich brzuchu malucha. Chciałabym przedstawić Ci jedną z nich – HiMommy.

HiMommy

HiMommy jest aplikacją mobilną dla kobiet w ciąży i pań, które dopiero planują swoją przygodę z macierzyństwem. Po wpisaniu w aplikacji przybliżonej daty porodu (lub daty ostatniej miesiączki) – ciężarna każdego dnia będzie otrzymywała informacje dotyczące przebiegu ciąży, a także rozwoju maluszka i ogólnych informacji dotyczących tego, jak zmienia się ciało kobiety podczas ciąży. Muszę przyznać, że żałuję, że nie było takiej aplikacji, kiedy sama byłam w ciąży – to z pewnością kopalnia wiedzy dla przyszłej mamy.

HiMommy wyróżnia przede wszystkim to, że wiadomości, które otrzymujemy są skonstruowane tak, jakby pisało jest do nas nasze maleństwo. Podejrzewam, że otrzymywanie wiadomości od dziecka, które jest jeszcze w brzuchu mamy musi być naprawdę przyjemnym uczuciem.

Aplikacja jest bardzo łatwa w użyciu – po jej instalacji wpisujemy datę porodu, bądź datę ostatniej miesiączki i zaznaczamy, o której godzinie chcemy otrzymywać powiadomienia. Na głównej stronie aplikacji pojawi się informacja dotycząca “wieku” dziecka z dokładnością do tygodni i dni. Po przewinięciu ekranu (w lewo lub w prawo) otrzymujemy informacje dotyczącego tego, co dzieje się z maluszkiem w danym tygodniu, przykładowo:

W tym tygodniu powstaje mój nosek. :)

Macica jest wielkości moreli – możliwe, że przybyło Ci kilka centymetrów w pasie. :) Nie przejmuj się, to tylko znaczy, że zdrowo rosnę!

5 TYDZIEŃ – Mamusiu, jestem mniej więcej wielkości groszku.

Z racji tego, że mam sporo ciężarnych koleżanek miałam też okazję podejrzeć czasem jak wyglądają inne aplikacje. Muszę przyznać, że HiMommy jest wyjątkowo przejrzysta i pozbawiona wszystkiego co naprawdę zbędne. Co istotne – aplikacja jest oczywiście całkowicie darmowa,  dostępna w Google Play i App Store, oraz… działa też na tablecie, co osobiście miałam przyjemność sprawdzić. ;)

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.