AQUA DRAGONS IN SPACE | KONKURS

Twoje dziecko (podobnie, jak moje) marzy o piesku, kotku, chomiku, śwince morskiej lub żywej pandzie, a Ty z różnych względów nie możesz spełnić jego marzenia? Podaruj mu Aqua Dragons in Space i razem hodujcie kosmiczne smoki w domowym zaciszu!


Aqua Dragons, to zestawy hodowlane żywych Smoków Morskich, które pobiły serca dzieci na całym świece. Aqua Dragons z uwagi na wyjątkowe walory edukacyjne i wychowawcze zostały wyróżnione tytułem DOBREJ MARKI 2017/2018 – Jakość, Zaufanie, Renoma.

Aqua Dragons in Space

Co ciekawe 17 kwietnia 2017 Aqua Dragons zostały wysłane w prawdziwą misję kosmiczną! Ładunek zawierający zahibernowane jajeczka tych prehistorycznych smoków podróżował w kapsule unoszonej przez balon helowy 2,5 godziny. Lot był rejestrowany! Na własne oczy możecie zobaczyć, jak przebiegała podróż kosmiczna, zanim Aqua Dragons powróciły na Ziemię, jako Live Astro Pets, czyli kosmiczne smoki.

 

 

Dla Kuby to cała ta opowieść okazała się niezwykle inspirująca. Zafascynowany możliwością wybudzenia z hibernacji Smoków które powróciły z kosmosu, zapragnął zaopiekować się tymi niezwykłymi stworzeniami. Wiedział, że od jego opieki zależy, czy Aqua Dragons uda się ponownie przystosować do życia w warunkach ziemskich. Dla mnie to doskonała alternatywa dla pierwszego (a właściwie kolejnego, bo przecież kiedy był mały mieliśmy królika) zwierzątka Kubusia, z uwagi na niewielkie wymagania i fakt, z jak wielką uwagą i zainteresowaniem obdarzył te stworzenia o bardzo ciekawych zwyczajach.

Aqua Dragons in Space

Aqua Dragons in Space dostępne są w wersji standardowej i Deluxe. W obu zestawach znajdziemy akwarium w kształcie asteroidy do hodowli, saszetkę z jajkami smoków i solami minerałami, saszetkę z jedzeniem, łyżeczkę do karmienia, pipetkę do napowietrzania wody i certyfikat potwierdzający przebytą podróż kosmiczną. Wersja Deluxe różni się tym, że asteroida zawiera wbudowaną lupę, która pomaga w obserwacji wylęgu smoków i pozwala na dostrzeżenie nawet najmniejszych osobników. Jest ona również wyposażona w lampkę led, a jej podstawa świeci w ciemności, co zapewnia dodatkową atrakcję umożliwiając obserwowanie Aqua Dragons również nocą. Całość stanowi również piękną, “hipnotyzującą” domowników dekorację – obserwowanie zwyczajów smoków jest niezwykle wciągające – również dla dorosłych! ;-) Zestaw zawiera także termometr do monitorowania temperatury, dużą i wygodniejszą w użyciu pompkę oraz świecącą w ciemności miarkę do pokarmu, dzięki której nakarmimy nasze kosmiczne smoki również w nocy.

Jak rozpocząć przygodę z Aqua Dragons in Space?

Rozpoczęcie hodowli jest bardzo łatwe i z całą pewnością poradzi sobie z nimi maluch w asyście osoby dorosłej. Najpierw należy odpowiednio przygotować zbiornik: 3⁄4 objętości asteroidy należy napełnić wodą źródlaną, lub mineralną – koniecznie niegazowaną i nisko zmineralizowaną. W żadnym wypadku nie może to być “kranówka”. Kiedy akwarium jest gotowe, przychodzi moment, w którym możemy rozpocząć wybudzanie naszych Kosmicznych Smoków z hibernacji. Aby Dragony mogły się obudzić potrzebują kontaktu z wodą. Wsypujemy zatem saszetkę zawierającą jajeczka i sole mineralne do naszego akwarium. Już sam widok rozpuszczających się soli w wodzie jest imponujący. Od tego momentu rozpoczyna się proces wylęgu. Naszym zadaniem jest zadbać o to, aby temperatura wody była stała i wynosiła nie mniej niż 17 stopni I nie więcej niż 31 stopni. Jeśli dostosujemy się do tych wytycznych Aqua Dragons wyklują się z jajeczek po upływie około 48-72 godzin, a my możemy zobaczyć, jak w asteroidzie poruszają się maleńkie, białe “kropeczki” niewidoczne jeszcze gołym okiem. Do obserwacji świeżo wyklutych smoków możemy użyć wbudowanej w akwarium lupy. Ich ruch przypomina delikatne drganie i jest całkowicie naturalny. Od tego momentu rozpoczynamy troskliwą opiekę.

Wodę w asteroidzie należy codziennie, kilkakrotnie napowietrzać pipetką. Jest to szczególnie ważne, kiedy smoki są małe, ponieważ mogą mieć trudności z wypłynięciem na powierzchnię, aby zaczerpnąć powietrza. Karmimy je co dwa, trzy dni specjalną karmą – w zależności do tego, jak dużo smoków nam urosło. Gdy są jeszcze malutkie wystarczy pokarmu z połowy miarki. Po upływie około dwóch tygodni smoki widać już całkiem wyraźnie i do ich podglądania nie jest nam potrzebna nawet lupa. Nie wolno wymieniać wody w akwarium, ewentualnie gdy woda wyparuje możemy ją uzupełnić ponownie do 3⁄4 zbiornika wodą mineralną butelkowaną.

Mieliśmy z Kubą okazję hodować smoki zarówno w wersji standardowej, jak i w wersji Deluxe. Pierwszą hodowlę rozpoczęliśmy 22 grudnia, drugą w Wigilię, więc jak łatwo policzyć – nasze smoki mają już miesiąc. Przez ten czas odpowiednio je karmiliśmy, napowietrzaliśmy asteroidę i dbaliśmy o odpowiednią temperaturę. Dodatkowo z racji tego, że nasze Aqua Dragons lubią światło, często stawiałam obok nich delikatną lampkę, a w przypadku zestawu Delux, włączałam tę wbudowaną. Przez ten miesiąc mieliśmy okazję zobaczyć, jak smoki wykluwają się z jajek i rosną, a także… rozmnażają się! Tak, rozmnażają! W naszych asteroidach są już przynajmniej dwa pokolenia kosmicznych smoków!

Powinniśmy pamiętać o tym, że Aqua Dragons to zestaw hodowlany – pod żadnym względem nie są zabawkami! To żywe istoty, którymi należy się odpowiednio opiekować, a dzięki temu będziemy mogli naszą hodowlę utrzymać przez długi czas i podziwiać kolejne pokolenia w asteroidzie, która po za tym, że jest domem naszych smoków – może również pełnić funkcję dekoracyjną w pokoju, a wersji Deluxe – również lampki nocnej.

Czego hodowla kosmicznych smoków może nauczyć dzieci? Przede wszystkim odpowiedzialności. Maluch staje się odpowiedzialny za swoją hodowlę, za karmienie, natlenianie wody. Początkowo na ścianie przykleiłam podzieloną na dwie części kartkę, na której zapisywałam daty i godziny karmienia smoków. Kuba bardzo przejął się tym czy smoki nie są głodne, skoro dostają jedzenie średnio co dwa dni. Odpowiem na to pytanie również Wam – nie, nie są głodne, ponieważ ta niewielka ilość jedzenia, jaką im wsypujemy to dla nich naprawdę spora dawka. Kilka dni temu zdjęłam kartkę ze ściany i wsadziłam do szuflady – Kuba, kiedy to zauważył przybiegł do mnie pytając, skąd będziemy teraz wiedzieli, kiedy trzeba nakarmić smoki. Widać więc, że na swój sposób zaangażował się w opiekę nad kosmicznymi smokami. Hodowla smoków pełni też charakter edukacyjny – dziecko może obserwować, jak smoki rodzą się, jak składają jajka i jak wykluwają się kolejne smoki. Pokolenia smoków bardzo łatwo od siebie odróżnić – starsze są już bardzo duże, widać wyraźnie cały ich szkielet i oczy.

Wyłącznym dystrybutorem Aqua Dragons in Space w Polsce jest Gonzo Toys. Kiedy skończy nam się pokarm (wystarcza go na około 60 dni) możemy dokupić kolejne saszetki w jednym ze sklepów prowadzących sprzedaż Aqua Dragons. Ich listę znajdziecie na stronie dystrybutora. Jeśli mamy jakieś problemy czy wątpliwości związane z hodowlą smoków – możemy zwrócić się do Gonzo Toys na Facebooku i bardzo szybko uzyskamy wyczerpującą odpowiedź.

A teraz czas na… konkurs!

Masz ochotę wraz z dzieckiem wyhodować własne kosmiczne smoki? Jeśli tak – koniecznie doczytaj do końca. Wspólnie z Gonzo Toys przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym nagrodą jest jeden zestaw Aqua Dragons in Space i aż 10 voucherów zniżkowych na zestawy  Aqua Dragons in Space ! A to znaczy, że wygrywa aż 11 osób! Wystarczy, że w komentarzu pod tym wpisem napiszesz, jakie imię nadasz z dzieckiem ulubionemu smokowi i uzasadnisz swoją odpowiedź. Pamiętaj, aby podpisać swoje zgłoszenie imieniem i nazwiskiem, a być może wraz z początkiem nowego miesiąca to właśnie Ty rozpoczniesz z dzieckiem hodowlę małych podopiecznych. Pełny regulamin konkursu poniżej:

 • Konkurs rozpoczyna się 24 stycznia, a kończy 31 stycznia o północy.
 • Nagrodą główną w konkursie jest zestaw Aqua Dragons in Space 6001, oraz dodatkowo 10 voucherów (w wysokości 30%) na zakup wybranego z zestawów Aqua Dragons in Space – oznacza to, że wygra 11 osób. Nie ma możliwości wymiany nagrody na inny zestaw lub jego równowartość pieniężną.
 • Konkurs skierowany jest wyłącznie do osób lubiących Mamę Kubusia i Gonzo Toys.
 • Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest napisanie komentarza pod wpisem na blogu i podpisanie go imieniem i nazwiskiem.
 • Zadanie konkursowe brzmi: “Jakie imię nadacie z dzieckiem ulubionemu smokowi?“. Odpowiedź należy uzasadnić.
 • Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w terminie do siedmiu dni od jego zakończenia.

Powodzenia!

Może Ci się również spodoba

10 komentarzy

 1. Maja Dobosz pisze:

  Ulubiony smok miałby na imię Dragon, mój 5 latek twierdzi że to najlepsze imię dla ulubionego smoka, a ulubiony smok byłby największy i najsilniejszy :)

  Maja Dobosz

 2. Kamila Łabutka pisze:

  Wspólnie z synkiem chcemy wyhodować smoka imieniem Giewont :-) Synek jest wielkim miłośnikiem górskich wędrówek i uwielbia słuchać legendy o Śpiących Rycerzach. Jego smok zamieszkuję jedną z jaskiń u podnóża Giewontu i wspólnie ze śpiącymi rycerzami wyruszają na wspaniałe przygody!

 3. Agnieszka pisze:

  Spytałam syna Stasia, który 18 lutego ma urodzinki, kończy 6 lat, taki zestaw to byłby wspaniały prezent i powiedział, że nazwał by swojego smoka Stanley:) Pytam dlaczego? No jak to, to Ty mamo nie wiesz- odpowiada synek, przecież Stanley to taki angielski Staś, pani od angielskiego mi mówiła:). Agnieszka Stanik

 4. Agnieszka pisze:

  Mój 6-letni synek Staś nazwałby smoka Stanley, dlaczego? spytałam. Nie wierz mamo? Przecież Stanley to po angielsku Staś, pani od angielskiego mi powiedziała:)

  Agnieszka Stanik

 5. Małgorzata Kaczmarek pisze:

  Elfiro,to imię idealne dla naszego smoka,bo tylko on świeciłby najjaśniej i byłby zwinny jak tresowana foka. Nasz Elfiro to smok na 102,on wygraną w tym wspanialym konkursie nam zapewnia i wielką radość nam da☺ Małgorzata Kaczmarek

 6. Anna Muchowska pisze:

  Tobibi ;-) od swojego imienia Tobiasz, tak zdecydował mój syn :-)

 7. Czapp Daria pisze:

  Moja Polcia strasznie uwielbia u dziadków karmić rybki, potrafi patrzeć się na akwarium godzinami. Jak była mniejsza i np. płakał, to najszybciej uspokoić się ją dało gdy widziała akwarium, niby wycisza ?
  Wspólnie z córką wychodujemy smoka o imieniu Avatar ponieważ tak nazywa rybki u dziadków i idealnie pasowałoby to.imię do Naszego smoka ?
  Czapp Daria

 8. Karolina Kryger pisze:

  Biorąc pod uwagę, że mój syn to fan Transformersow to i jeden smok miał by imię od bohatera serii.
  Czyli Optimus!!

 9. Marlena Cieplok pisze:

  Mój 9 letni syn wpadł na pomysł by ulubiony smok miał na imię NEVERMIND. Ponieważ on będzie taki wspaniały, że jego imię nie będzie już tak ważne.

 10. bunniS pisze:

  Witam, mój smok miałby na imię Pepe :) Jest to imie dosyć ciekawe oraz niespotykane w Polsce, ale nie oto tu chodzi…
  Chciałbym wygrać ten zestaw aby razem z Mamą (która jest dosyć mocno zapracowana wraz z moim tatą, ponieważ prowadzą własną firmę i czasem przyjeżdżają bardzo późno,gdzie ja chodzę już spać) to mógłbym się wraz z Mamą opiekować się smokami :) Myślę że byłoby to super rozwiązanie. Odrazu mówię, że nie chce wywołać jakiegoś wzruszenia, lecz czasem chciałbym, aby Mama miała więcej czasu ;))

  Maks Wójcik

  PS: Strony polubione

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.