JAK TO WTEDY BYŁO? | KONKURS

A gdybym powiedziała Ci, że istnieje rodzinna gra planszowa, w której element rywalizacji jest mniej ważny, a która z kolei duży nacisk kładzie na zacieśnianie więzi rodzinnych – uwierzysz, że istnieje?


Babciu, Dziadku… Jak to wtedy było?

Wydaje mi się, że w każdej rodzinie są historie, które opowiada się z pokolenia na pokolenie, a i każdy członek rodziny ma też swoje opowieści, które chętnie opowiada najbliższym. Jako dziecko bardzo lubiłam słuchać opowieści mojej babci – a szczególnie te, które dotyczyły II Wojny Światowej. Dla mnie było to coś niezwykłego, totalnie niewyobrażalnego, jednak dzięki historiom opowiadanym przez babcię mogłam na chwilę przenieść się do zupełnie innego świata. Sądzę, że właśnie dlatego podeszłam do tej gry z takim sentymentem.

Głównym założeniem gry jest opowiadanie rodzinnych historii. Po wylosowaniu jednej z obrazkowych kart gracz opowiada historię związaną z rysunkiem. Pozostali gracze powinni uważnie słuchać opowieści – w następnym etapie należy odpowiadać na pytania związane z historiami. Oczywiście wygrywa osoba, której pionek najpierwszy stanie na mecie. Jednak jak wspomniałam – to nie element rywalizacji jest tutaj najważniejszy, a tak naprawdę swojego rodzaju magia, którą odczuwają dzieci słuchając niezwykłych opowieści dziadków, rodziców i innych członków rodziny.  W dzisiejszych czasach sporo czasu spędzamy przed ekranami tabletów, laptopów, telewizorów i smartfonów i właśnie dlatego ta gra może okazać się idealnym prezentem, który pozwoli nie tylko wspólnie spędzić czas w gronie rodzinnym, ale i opowiedzieć historie, które być może schowane są już w zakamarkach naszej pamięci.

Czy nie jest tak, że kiedy opowiadamy komuś daną historię, to jednocześnie sami wewnętrznie odczuwamy emocje, jakie towarzyszyły nam w tamtej sytuacji?

Z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka grę możecie kupić w wyjątkowo promocyjnej cenie, dokładnie TUTAJ.

A dodatkowo, mam dla Was jeden egzemplarz tej gry! :) Szczegóły znajdziecie na Fan Page – TUTAJ.

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

  1. naszebabelkowo.blogspot.com pisze:

    Świetna gra – i wspaniały sposób, żeby przypomnieć sobie czasy, do których starsze pokolenia mają taki wielki sentyment :)

  2. Patrycja pisze:

    Świetna propozycja! Gra dla całej rodziny, właśnie pokazałam Twój wpis moim rodzicom i już chcą w nią grać ze wszystkimi wnukami :)

  3. Małgorzata Skiba pisze:

    Super pomysł na spędzwnie czasu 21 i 22 stycznia. Dzień Babci i Dziadka napewno zapadłby im w pamięć:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.