TEGO SIĘ NIE ZAPOMINA!

Nie pamiętałam już, od jak dawna nie siedziałam przy maszynie i przyznam, że nawlekając nić czułam lekką niepewność. Okazuje się jednak, że z szyciem jest tak, jak z jazdą na rowerze – nauczysz się raz i nie zapomnisz już nigdy.

Mickey Mouse

O ile pamiętałam, jak obchodzić się z czystą bawełną – dzianiny nie miałam w ręce tak dawno, że do szycia podchodziłam jak do jeża, naprawdę. Wielokrotnie sprawdzałam wszystko, przekręcałam, spinałam, a nawet wracałam do swoich blogowych tutoriali, aby upewnić się czy niczego nie pomyliłam. Okazało się jednak, że nie taki diabeł straszny, a mój syn stał się właścicielem wystrzałowego, wiosennego kompletu. Myszka Miki otuli jego szyję, głowę i nogi. Już nie mogę doczekać się, aż śnieg i mróz wreszcie odpuszczą, a za oknem zrobi się cieplej, by mógł wreszcie założyć ten komplet.

Dzianina bawełna pętelka Myszka Miki


Pościele

Z pościelą poszło mi zdecydowanie sprawniej – doskonale wiedziałam, czego oczekuję i jak powinnam to zrobić. Tym razem zdecydowałam się na pościel dwustronną, wiązaną na sznureczki. Nigdy nie szyłam pościeli zapinanej na zamek czy guziki – jakoś tak utarło mi się, że są takie zwykłe i “sklepowe”, więc zawsze omijałam te rozwiązanie szerokim łukiem.

Dla siebie wybrałam połączenie bieli i żółci, z delikatnym dodatkiem koloru czarnego. Tkanina z Myszką Miki od razu skradła moje serce i nawet nie szukałam niczego zastępczego. Połączyłam ją z żółtym chevronem i sznurkiem. Kuba z kolei zdecydował się na połączenie czerni i bieli. Nie ukrywam, że jego wybór nieco mnie zaskoczył, jednak nie stawiałam żadnych oporów. Dodałam do tego czarną tkaninę bawełnianą i sznurek.

Całość prezentuje się bardzo fajnie i kontrastowo, szczególnie przy naszej fototapecie i białym łóżku. Materiały, na których pracowałam pochodzą ze sklepu eTasiemka.net, którego różnorodny asortyment z pewnością Was zaskoczy!

Tkanina bawełniana “Myszka Miki”

Tkanina bawełniana “Chmury i drabiny”

Sznurki

 

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Stworzyłaś naprawdę piękne rzeczy ! Sama niestety nie potrafię – ale podziwiam z wielką przyjemnością :)

  2. Super, naprawdę pięknie wyszło! Ja nigdy nie szyłam, ale ostatnio odświeżam pamięć i wracam do szydełkowania ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.