Margherita to nie jedyna pizza dla wegetarian. Poznaj inne możliwości!

Jesteś miłośnikiem pizzy, ale z racji wyznawania idei wegetarianizmu ograniczasz się wyłącznie do margherity? Nie musisz – pizzerie, m.in. Pizza Winchester w Krakowie, serwują znacznie więcej bezmięsnych wariantów tego włoskiego przysmaku.


 

Pizza to danie, które szczególnie upodobali sobie Polacy. Jako że goście rzadziej sięgają po wersje typowo włoskie, pizzerie starają się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Wystarczy zapoznać się z menu lokali takich jak Pizza Winchester w Krakowie, aby móc wybierać pośród wielu wariantów smakowych.

Popularna margherita

Margherita to klasyczna włoska pizza, która – z racji składników – doskonale wpisuje się w plan żywieniowy wegetarian: przyrządzana jest na bazie pomidorów, sera mozzarella i przypraw. Jako że nie zawiera ani grama wędliny czy mięsa, może być bez obaw spożywana przez osoby praktykujące wegetarianizm.

Wegetarianie nie są skazani na monotonię

Chociaż pizza w jadłospisie wegetarian nie pojawia się często, wcale nie trzeba godzić się na monotonię i zamawianie wyłącznie margherity. Często w menu pojawia się pizza funghi, w której królują pieczarki. To jednak nie wszystko…

Analizując menu takich lokali jak Pizza Winchester w Krakowie, można zauważyć wiele innych wersji, w których królują warzywa oraz inne bezmięsne dodatki:

  • pizza Miami – z rukolą, serem feta i suszonymi pomidorami,
  • pizza serowa – z fetą, parmezanem i serem wędzonym,
  • pizza Minnesota – z kukurydzą, pomidorem, brokułem, papryką, pieczarkami i cebulą.

Masz ochotę na pizzę wegetariańską? Skomponuj ją samodzielnie

Nawet jeśli pizzeria nie ma w swojej ofercie typowo wegetariańskich wariantów, wcale nie musisz kolejny raz zamawiać margherity. Wystarczy, że… skorzystasz z możliwości wyboru dowolnych dodatków. W tym przypadku masz wolną rękę, nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby poprosić o pieczarki, kukurydzę, paprykę, rukolę, kapary, a w bardziej „hardcore’owej” wersji – gotowane jajko.

Jak widać, pizza margherita to nie jedyny bezmięsny wariant tego słynnego dania. Jeśli odżywiasz się zgodnie z zasadami wegetarianizmu, masz szansę zamówić smaczną i oryginalną pizzę.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.