Rodzinna majówka – o czym pamiętać przed wyjazdem?

Majówka zbliża się wielkimi krokami i z pewnością część z nas wyruszy za miasto. Bez względu na to czy planujemy się zrelaksować czy zaczerpnąć nieco rozrywki – przygotowania do podróży z dzieckiem zawsze są wyzwaniem.


Plan potrzebny na już!

Przede wszystkim powinniśmy ułożyć sobie plan, który pozwoli nam przygotować się do wyjazdu. Warto w tym celu skorzystać z kartki i długopisu, rozpisać wszystko w punktach i odhaczać po wykonaniu danej czynności. Dzięki takiemu zabiegowi możemy mieć pewność, że nic nie zostanie pominięte w natłoku obowiązków. Poza samymi przygotowaniami – warto zrobić również listę rzeczy, które musimy spakować przed wyjazdem. Aby nieco ułatwić sobie późniejsze pakowanie, warto osobno rozpisać rzeczy dla dorosłych i dla dzieci.

Gdzie jedziemy?

Sądzę, że nie ma idealnego pomysłu na spędzenie majówki w rodzinnym gronie, bowiem wszystko zależne jest od naszych upodobań. Część z nas lubi bardzo aktywny wypoczynek i zwiedzanie, a inni wolą naprawdę odpocząć rozpalając grilla i rozkładając się w hamaku. Przy wyjeździe z dziećmi warto jednak pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu. Pogoda lubi płatać figle (niestety również podczas majówki), więc powinniśmy upewnić się czy obiekt, w którym będziemy nocować posiada jakieś udogodnienia dla dzieci (typu kącik zabaw czy animacje).

Czym jedziemy?

Chyba większość z nas na rodzinne wycieczki wybiera się samochodem – to zdecydowanie bardziej komfortowy sposób na dojechanie do celu, niżeli męczenie się w pociągu z bagażami i gromadą dzieci. Dodatkowo wybierając się w podróż samochodem – sami decydujemy o trasie, którą pojedziemy i ilością przerw na odpoczynek, posiłek czy skorzystanie z toalety. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na wypożyczenie samochodu na czas wypoczynku. Dlaczego? Nie jestem pewna, ale być może dlatego, że to dla nich dużo wygodniejsze, a najnowsze modele samochodów są bezpieczniejsze niż wysłużone samochody, którymi jeździmy na co dzień? Spójrzmy chociażby na najnowszy model Forda Mondeo. Wyposażony w tylną kamerę, co zdecydowanie ułatwia nam parkowanie i najnowszy system FORD Sync 3 z dużym interfejsem i możliwością sterowania głosem. Nowoczesne lampy LED, podgrzewana przednia szyba i to, co nas, jako rodziców interesuje najbardziej, czyli bezpieczeństwo: elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC), innowacyjne tylne nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa,  system ASC (pomaga uniknąć kolizji przy małych prędkościach) i układ wspomagania hamowania awaryjnego. Czego chcieć więcej? Och, zapomniałabym o panoramicznym dachu!

No to w drogę!

Jeśli mamy już gotowy plan, wybraliśmy cel podróży i sposób dotarcia do niego – nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zabrać się za przygotowania. W końcu do majówki pozostały już tylko trzy tygodnie! Pamiętajmy jednak, żeby zabrać ze sobą dobry humor i  mieć na uwadze to, że to wyjazd rodzinny – nie musi być zatem idealny. Najważniejszym jest to, by spędzić czas w rodzinnym gronie i wrócić z jak najpiękniejszymi wspomnieniami z momentów wspólnie spędzonych razem.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Fabryka Misia pisze:

    Pamiętajmy wszyscy, aby po drodze nie zgubić dobrego humoru :) Bo niestety, ale w toku przygotowań, szczególnie w przypadku pakowania, bardzo łatwo o pogorszenie nastroju. Starajmy się zachować nerwy na wodzy, nie tylko ze względu na tą drugą połówkę, ale i ze względu na maluszka, dla którego taka wycieczka, jest niewątpliwie czymś wielkim! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.