#IHaveNothingToWear – czyli JESIENNO-ZIMOWE INSPIRACJE NA KAŻDĄ KIESZEŃ

Ubrania wysypują Ci się z szafy, a Ty wciąż uważasz, że nie masz się w co ubrać? A może aktualnie zakończyłaś porządki, pozbyłaś się niepotrzebnych rzeczy i musisz uzupełnić garderobę? Bez względu na to, ile mamy ubrań – większości z nas zawsze towarzyszy odwieczny problem: #niemamsięwcoubrać!


Możecie się śmiać, ale swego czasu dopasowanie garderoby przed wyjściem z domu bywało dla mnie koszmarem. Z szafy wysypywały się ubrania przy każdym jej otwarciu, a ja i tak wiecznie spoglądałam na to wszystko z niezadowoloną miną. Bywało nawet, że zdarzyło mi się odwołać jakieś spotkanie ze znajomą, ponieważ przebierałam się kilka razy i wciąż nie mogłam dopasować do siebie poszczególnych części garderoby! I choć brzmi to strasznie irracjonalnie, jeszcze kilka lat temu była to moja codzienność. Na szczęście (jak zresztą kiedyś Wam wspominałam) w idealnym momencie wpadła mi w ręce książka “Elementarz Stylu“, która pozwoliła mi rzucić nieco inne spojrzenie na swoją szafę i… pozbyć się większości jej zawartości. Podobnie zresztą postąpiłam po lekturze “Mangi Sprzątania“. Obecnie w swojej szafie mam bardzo mało ubrań, ale i tak, kiedy przyjdzie co do czego to ostatecznie #niemamsięwcoubrać. Od jakiegoś czasu, kiedy kupuję ubrania i rozglądam się za czymś nowym – staram się jednocześnie mieć w pamięci to, co znajduje się już w mojej szafie. Jednocześnie unikam zakupu jakiegoś ubrania, które “jest ładne i dobrze na mnie leży“, jeśli nie pasuje do reszty mojej garderoby. Tym sposobem zakupy stają się naprawdę dużo łatwiejsze i jestem bardziej świadoma tego, czego rzeczywiście potrzebuję.

Ciekawi moich pomysłów na jesienno-zimowe zakupy?


Jesienno-zimowe inspiracje na każdą kieszeń

Botki i płaszcze

Jak niejednokrotnie już wspominałam – zakup obuwia jest dla mnie największym wyzwaniem. Jest tak dlatego, że po pierwsze mam bardzo, ale to bardzo specyficzny gust i choć niektóre modele wyglądają na zdjęciach oszałamiająco i potrafię wyobrazić je sobie na swojej stopie, to po przymierzeniu ich cała euforia mija i zostaję z niczym. Dodatkowo – nie oszukujmy się, bardzo ciężko o fajne buty w małym rozmiarze. Czym kieruję się przy wyborze obuwia na okres jesienno-zimowy? Przede wszystkim tym, aby pasowały zarówno do jeansów i koszuli, jak i do legginsów i tuniki. Jeśli jakimś cudem pasowałyby jednocześnie do dresów, które zakładam idąc pod blok wyrzucić śmieci – byłoby idealnie, ale nie oszukujmy się, to raczej niemożliwe, chyba, że mówimy o obuwiu typu emu, które osobiście uwielbiam. Poszukując idealnej pary butów lubię mieć duży wybór różnych marek i zero ograniczeń, a jednocześnie możliwość filtrowania produktów pod względem kroju, obcasa, rozmiaru czy koloru. Taką możliwość daje serwis Domodi, gdzie wybór botków jest naprawdę ogromny.

Wiecie o tym, że chociaż jeszcze nie tak dawno skakałam pod sufit, to teraz uważam, że tak naprawdę jeszcze nigdy nie znalazłam idealnego płaszcza dla siebie? Kiedy robiłam przegląd odzieży wierzchniej doszłam do wniosku, że mimo ogromnej ilości rzeczy – nie mam niczego, z czego byłabym w stu procentach zadowolona i co byłoby całkowicie uniwersalne. Na szczęście płaszczy w Domodi całe multum, dzięki czemu łatwiej znajdę coś dla siebie. Z płaszczami to problem mam taki, że o ile na manekinach czy modelkach ich długość wydaje mi się być idealna, o tyle na mnie wszystko wypada dwa razy dłuższe. Znalezienie więc idealnego płaszcza dla niskiej osoby wymaga poświęcenia nieco większej ilości czasu, ale jak to mówią… dla chcącego nic trudnego!

Dodatki

Jeśli mowa o torebkach – preferuję tylko dwa typy. Pierwszym jest duża i pojemna, do której zmieszczę wszystko to, czego potrzebuję wychodząc z domu na dłużej i która dodatkowo zmieści również nieco zakupów. Drugim typem jest kopertówka na łańcuszku, do której wkładam jedynie telefon i portfel. Nie jest istotna dla mnie metka, nie mam jakiegoś parcia na markowe torebki – w zupełności satysfakcjonują mnie te dostępne w sieciówkach i sklepach internetowych.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.