Organizacja przyjęcia dla dzieci

Przyjęcie dla każdego malucha to bardzo ważne wydarzenie towarzyskie. To dzień pełen emocji, który przeżywają już podczas przygotowań.


 

Dlatego warto włożyć trochę wysiłku, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik. Przecież nie ma nic cenniejszego niż uśmiech na twarzy dziecka i piękne wspomnienia, jakie możemy podarować naszym pociechom.

Najważniejsze elementy przyjęcia

Ciągle myślisz jak zorganizować przyjęcie dla dzieci? To bardzo proste, należy tylko trzymać się paru kluczowych rzeczy. Podstawowa sprawa to ustalenie daty przyjęcia oraz stworzenie listy gości. Jeśli już zdecydujemy się na konkretny termin, to teraz należy wybrać miejsce. Oczywiście dziecko powinno uczestniczyć w tych decyzjach, jednak wszystko musi odbywać się pod czujnym okiem rodzica.

Kiedy już zdecydowaliśmy jaka ma być lista gości, to należy przygotować zaproszenia – własnoręcznie lub skorzystać z szerokiej oferty dostępnej w sklepach. Jeśli przyjęcie ma być tematyczne, to warto zainwestować w takie z motywem, na przykład bajki lub ulubionego bohatera. Dziecko z dumą wręczy takie zaproszenia swoim gościom.

Kolejny krok to zaplanowanie poczęstunku, przygotowanie stołu oraz dekoracje. Tutaj warto trzymać się motywu przewodniego, jeśli taką podjęliśmy decyzję. Dostępne są całe zastawy na stół z Myszką Micki lub Barbie – kubki, talerze oraz serwetki. Idąc dalej, dekoracja pomieszczenia również nie może odbiegać od wybranego motywu. Należy zachować kolorystykę balonów, serpentyn i dekoracji na stole.

Planując posiłki, weźmy pod uwagę porę roku, zorientujmy się, jakie są dostępne sezonowe owoce i warzywa oraz porę dnia. Jeśli planujemy podczas imprezy ruchowe zabawy, pamietajmy, aby nie zabrakło wody do picia i napojów. Świetnie sprawdzą się również przekąski pomiędzy głównymi daniami, takie jak koreczki, świeże owoce czy kanapki.

Warto wcześniej przygotować plan przyjęcia, czyli ustalić atrakcje i ich kolejność. Stwórzmy przestrzeń do zabawy dla dzieci. Jeśli organizujemy przyjęcie w domu, to można pokusić się o zabezpieczenie kruchych i cennych przedmiotów. Najważniejsze jest bezpieczeństwo podczas zabawy.

Gdzie zorganizować przyjęcie dla dzieci?

Istotny jest również wybór miejsca, w którym zorganizujemy przyjęcie dla dziecka. Można to zrobić praktycznie wszędzie, np. w domu, ogrodzie lub w dedykowanej sali przyjęć. Ograniczyć nas może tutaj pora roku, aura i wiek solenizanta. Natomiast jeśli ma to być coś naprawdę wyjątkowego, to świetnym pomysłem jest stadnina koni. Każdy w okolicy znajdzie takie miejsce. Oczywiście, jeśli solenizant kocha konie to urodziny w siodle mu się spodobają.

Dla dzieci aktywnych ruchowo i lubiących zabawę pomysł zorganizowania urodzin w parku trampolin może okazać się strzałem w dziesiątkę. To miejsce, gdzie można skakać i biegać do woli. Wspaniałym miejscem jest również park linowy, pod warunkiem jednak, że impreza odbędzie się w okresie letnim i przy sprzyjających warunkach pogodowych.

Bardzo oryginalny pomysł, który spodoba się dzieciakom,  to przyjęcie w manufakturze czekolady lub słodyczy. Każdy będzie mógł wykonać własnoręcznie łakocie, to nie lada atrakcja. Możliwości jest wiele wystarczy tylko otworzyć się na nowe pomysły. Tak zorganizowane przyjęcie będzie dla dziecka wspaniałym prezentem.

Może Ci się również spodoba

7 komentarzy

 1. Kasia pisze:

  Moje dzieci uwielbiają przyjęcia w ogrodzie, często organizujemy nawet bez okazji. :)

 2. Marcelina pisze:

  Organizacja takiego przyjęcia to nie lada wyzwanie :)

 3. Claudia pisze:

  Fajny wpis, merytoryczny i przydatny :)

 4. Olga pisze:

  Takie przyjęcie to wyzwanie, moje dziecko jeszcze jest malutkie, ale już wiem że będzie wymyślał swoje imprezy urodzinowe.

 5. Jagoda pisze:

  super napisane :)

 6. Klaudia pisze:

  no tak, to nie należy do najłatwiejszych zadań

 7. ZapachyDomu pisze:

  Super impreza ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.